0554 890 47 61
Kültür Mh. Nispetiye Cd. No:54/8 Akmerkez Etiler Beşiktaş İstanbul
info@guletsepeti.com

Mavi Tur

MAVİ YOLCULUK NEDİR

Öncelikle sabit bir yerde değil, arzuya göre sürekli değişik yerlerde konaklayabiliyor, bakir koylarda yüzüp, denizin, güneşin, dinlenmenin tadını doyasıya çıkarabiliyorsunuz. Otellerde, tatil köylerinde olduğu gibi yemeklere giderken giyinme, süslenme, saç, baş yapma gereksinimiz yok. Denize giderken ulaşım sorunu, vasıta bekleme veya merdiven çıkıp inme, kalabalık plajlarda güneş şemsiyesi, şezlong kapma, bulunan şezlonga havlu bırakma gibi problemler yok. Açık büfenin açılış saatini bekleme, diğerleri ile birlikte sıraya girme yok. dinleme tercihi yok.

Mavi Yolculuk boyunca hoşça vakit geçirebilmeniz için Guletlerimizin tümünde servis botları,  konuklarımızın kullanımına yönelik okey takımları, oyun setleri, basit olta takımları palet ve şnorkel bulunur. Guletlerimizin bazılarında rüzgâr sörfü, kano ve su sporları malzemeleri ile jet-ski de mevcuttur. Su sporları ve jet-ski için teknede ekstra ücret alınmaktadır. Ayrıca ziyaret edilecek farklı koylarda makul fiyatlarla düzenlenen; jet-ski, su kayağı, banana gibi çeşitli su sporları olanakları da mevcuttur.

Mavi yolculuk turlarında hayat güvertede geçer. İştahlar kabarır, temiz ve esintili havanın etkisiyle içtikçe içesi gelir insanın. Soğuk bira, ve  Türk Kahvesi en çok aranılandır. Temiz hava filtre edilmişçesine esip, Artık kent karmaşası, gürültüsü, trafik, araç park sorunu, çocuk çığlıkları, vücudu kasan gerginlik, pantolon kemerleri, ayakkabılar geride kalmış, tüm sorunlar yerini gevşemeye, sağlıklı düşünmeye, huzura bırakmıştır. Görünenler mi? Yeni dostluklar!

TEKNEDE YAŞAM

Özel Yat kiralama turlarında, seçtiğiniz rotaya bağlı olarak günde 2 ya da 3 koya demirler ve günlük maksimum 4 saat yolculuk edersiniz. Son durak geceyi geçireceğiniz koy olacaktır. Seyirler motorlu olmakla birlikte, hava koşullarının uygun olması durumunda isteğe bağlı olarak yelken seyri de mümkündür.

İster özel yat, ister kabin kiralayarak mavi yolculuk yapın, GuletSepeti ile mavi tur programınızı yaparken aklınızda bulunsun istedik.

VALİZ: Esnek, katlanabilen spor valizleri tercih ediniz. Mavi Yolculuğun avantajlarından birinin tatiliniz boyunca fazla bir eşyaya ihtiyaç duymamak olduğunu unutmayın.

UNUTMAYIN: Sürekli kullandığınız ilaçlarınızı, fotoğraf makinesi ve kameranızı, şarj aletlerinizi, güneş yağınızı ve koruyucu kremlerinizi unutmayın diyoruz.

İLK GÜN: Tekneye size belirtilen saatten önce yerleşmek için acele etmeyin. Unutmayın ki, sizden önceki yolcularımız 10.00’da tekneden ayrıldılar ve teknenin baştan aşağı temizlenmesi, sizler için hazırlanması gerekiyor.

YEMEKLER: Tüm yemekler arka güvertede servis yapılacaktır. Teknenizin bir koydan diğerine varma saatine göre yemek zamanlarınız küçük değişiklikler gösterebilir, ancak bunu kaptan size bildirecektir.

YAKKABILAR: Lütfen teknede normal ayakkabı giymeyiniz. Lastik tabanlı terlik ya da ayakkabı kullanın.

SİGARA: Kabinlerde sigara içmek tehlikeli ve yasaktır. Yangın önlemi olması açısından lütfen kabin kapılarınızı kilitlemeyiniz. İsterseniz değerli eşyalarınızı belge karşılığında kaptana teslim edebilirsiniz.

IŞIKLAR: Kabininizde değilseniz lütfen ışıkları söndürünüz. Hem teknenin akülerini, hem de yakıt tüketimini azaltarak çevreyi korumuş oluruz.

TEMİZLİK: Siz binmeden önce, yatınız baştan aşağı temizlenir, yatak çarşafları, el ve banyo havluları kabinlere yerleştirilir. Tur boyunca her gün tuvaletler ve güverte temizlenir.

GÜVERTE: Güvertedeki tüm eşyanıza dikkat edin. Rüzgarlı havalarda eşyalarınız denize uçabilir. Eşyalarınızın sorumluluğu size aittir.

DİKKAT: Halatlara, lomboz kenarlarına, donanım tellerine, güvertedeki setlere, uskur ve pervanelere kişisel güvenliğiniz ve yaralanmaları önlemek için dikkat ediniz.

SICAK SU: Su, teknenin motoruyla veya elektrikli ısıtıcıyla ısıtılıyor olabilir. Motorla ısıtılan teknelerde, motor çalışmaya başladıktan hemen sonra su ısınır ve uzun süre sıcak kalır. Eğer diğer bir sistem söz konusuysa mürettebata haber verdiğinizde sistemi çalıştırırlar ve su ısınır.

TUVALET KAĞIDI: Lütfen tuvalet kağıtlarınızı ve Islak mendillerinizi çöp kutularına atın. Aksi takdirde tuvalete attığınız kağıtlar gider borularını tıkayacağından tuvaletinizde problemlerle karşılaşabilirsiniz. Çöp kutuları günlük olarak mürettebat tarafından boşaltılacaktır.

LOMBOZLAR: Tekne hareket ( açık denizlerde) halindeyken kabininizdeki lombozları (pencere) kapalı tutunuz. Yatak ve eşyalarınız dalgalardan ıslanabilir.

SU SPORLARI: Lütfen her koşulda teknenin görüş alanı içinde bulunun ya da birine nereye gittiğinizi söyleyin ki bir zorlukla karşılaştığınızda yardımın size ulaşması kolay olsun.

DALMA ve ATLAMA: Motor çalışırken dalmayın ve tekneden atlamayın. Kaptan manevra yapabilir ve sizi göremeyebilir. Kendi güvenliğiniz için motor durana ve yüzme merdiveni indirilene kadar lütfen bekleyin. Direklere tırmanmayın ya da direklerden atlamayın.

BOT: Her teknede bir küçük bot vardır. Bu bot sadece güvenlik veya kurtarma amaçlı olarak mürettebattan biri tarafından kullanılabilir. Gittiğiniz koylarda küçük bir gezinti istediğinizde lütfen kaptanınıza isteğinizi iletin. Karar kaptanındır.

CAN YELEKLERİ: Güvenlik amacıyla tüm kabinlerde can yelekleri bulunmaktadır.

BAHŞİŞ: Bahşiş vermek zorunlu değildir. Sadece yat dünyasın bir geleneğidir. Eğer aldığınız hizmetten memnunsanız ve bahşiş vermek isterseniz lütfen kaptana veriniz. Kaptan, mürettebat arasında eşit olarak paylaştıracaktır.

SAĞLIK GEREKSİNİMLERİ
Güvenlik açısından, fiziksel engelli yolcularımızın durumlarını rezervasyon esnasında bize bildirmelerini rica ederiz. Bu tarz ekstra ihtiyaçları olabilecek yolcularımızın yanlarında bir refakatçi ile seyahat edeceklerini öngörmekteyiz. Acenta, 6 ayını doldurmuş olan hamile hanımların tekneye binmesini reddedebilir. 

EVCİL HAYVANLAR
Belli başlı sebeplerden dolayı teknelerimize evcil hayvan kabul edilmemektedir. Mürettebat tarafından misafirlerimizin rahatı gereği katı temizlik kuralları uygulanmaktadır.

SORUN, ÖĞRENİN: Mavi Yolculuğun yararlarından biri de denizcilikle ilgili bilmediklerinizi öğrenmektir. Merak ettiklerinizi kaptanımıza sormaktan çekinmeyin lütfen.
KAPTAN: Teknenin tek hakimi. Kaptan ne derse o olur. Tabii ki bu sizin ve teknede bulunan diğer misafirlerimizin güvenliği için. Bunu asla unutmayınız ve kaptanınızın uyarılarını dikkate alınız.

WhatsApp chat

Send this to a friend